Preskočiť na obsah

O ineduco

Čo je ineduco a ako funguje?

Ineduco, slovenský EdTech startup, zásadne mení spôsob, akým získavame a zdieľame edukatívny obsah. S misiou sprostredkovať prístup k poznatkom rýchlo a cenovo dostupne sme vyvinuli inovatívnu platformu, ktorá jednoducho spája študentov, univerzity, knižnice, vydavateľstvá a tvorcov obsahu, a vytvára priestor pre zdieľanie digitálneho obsahu a jeho monetizáciu. Odstraňujeme cenové bariery a fyzickú nedostupnosť titulov pre študentov a nadšencov vzdelávania. Univerzitám, knižniciam a autorom zjednodušujeme distribúciu a monetizáciu ich obsahu.

S priateľským používateľským rozhraním, personalizovanými odporúčaniami a aktívnou komunitou, ineduco mení prístup a distribúciu digitálneho obsahu a zjednodušuje vzdelávanie pre študentov po celom svete. Ineduco je platformou kde tvorcovia obsahu majú možnosť speňažiť svoje elektronické knihy stanovením cien za svoje diela. Uľahčuje tento proces tým, že spracúva platobné transakcie.

V ktorých krajinách je ineduco dostupné?

Ineduco je dostupné na celom svete! K ineduco budeš mať prístup v ktorejkoľvek krajine, pokiaľ to miestni poskytovatelia služieb alebo úrady nezamedzujú.

Je ineduco dostupné na mobilných zariadeniach?

Áno, knižnica je vhodná aj na prehliadanie na telefónoch, tabletoch či iných prenosných zariadeniach s prístupom na internet. Responzívny prehliadač PDF ti umožňuje otáčať zariadenia tak, aby si mal čo najlepší zážitok z čítania.

Webové prehliadače podporované ineduco

Ak navštíviš webovú stránku ineduco, budeš mať najlepšie skúsenosti s jedným z prehliadačov, ktoré oficiálne podporujeme: * Safari * Chrome * Firefox * Edge

Ak navštíviš webovú stránku ineduco v staršej verzii vyššie uvedených prehliadačov alebo v prehliadači, ktorý nie je uvedený, môže sa ti zobraziť staršia verzia ineduco alebo nebudeš môcť používať alebo naplno využívať možnosti ineduco. Niektoré rozšírenia prehliadača môžu tiež zasahovať do funkcií našej webovej stránky. V záujme zabezpečenia najvyššej kvality zážitku z ineduco vrátane všetkých najnovších funkcií a bezpečnostných aktualizácií sa uisti, že tvoj prehliadač a operačný systém sú aktuálne.

Ako sú moje osobné údaje na ineduco zabezpečené?

V ineduco kladieme veľký dôraz na ochranu súkromia a bezpečnosť tvojich osobných údajov. Chápeme dôležitosť dôvery a transparentnosti vo vzťahu s našimi používateľmi a zaväzujeme sa poskytovať bezpečnú a spoľahlivú platformu pre všetkých členov našej komunity. Viac o tom, ako chránime tvoje údaje si môžeš prečítať na našej GDPR stránke.

Ako ineduco rieši nároky na porušenie autorských práv?

Ak si myslíš, že tvoje dielo chránené autorskými právami bolo použité alebo zdieľané na platforme bez tvojho súhlasu, alebo ak narazíš na akýkoľvek obsah, ktorý podľa teba porušuje autorské práva niekoho iného, odporúčame ti, aby si nás okamžite kontaktovať na emailovú adresu support@ineduco.com a pokúsime sa porušenie čo najskôr preštriť a vyriešiť.

Ako sa môžem zaregistrovať na ineduco?

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako si vytvoriť účet v ineduco – chceme, aby si každý mohol čo najjednoduchšie vychutnať to, čo naša aplikácia ponúka!

Ak chceš vytvoriť bezplatný účet na ineduco:

Klikni na „Prihlásiť sa“ v pravom hornom rohu webovej stránky ineduco alebo v hornej časti navigačného menu. alebo Na úvodnej stránke v pravom hornom rohu klikni na ,,Registrovať sa”.

 1. Vyber alebo klepni na „Ešte nemám účet“
 2. Vyplň polia Meno, Email a Heslo
 3. Začiarkni políčko, ak chceš dostávať aktualizácie zo služby ineduco a súhlas s VOP
 4. Klikni na „Zaregistrovať sa“

Stále máš otázky týkajúce sa registrácie? Stačí kontaktovať náš tím podpory support@ineduco.com a opísať problém, s ktorým ti môžeme pomôcť.

Vitaj v ineduco

Čo mám robiť, ak som zabudol heslo alebo e-mailovú adresu?

Svoje zabudnuté heslo môžeš obnoviť prostredníctvom webovej stránky ineduco.

 1. Na webovej stránke ineduco vyber 'Prihlásiť sa' v pravom hornom rohu
 2. Klikni na "Zabudol si heslo?"
 3. Do zobrazeného poľa zadaj e-mailovú adresu, ktorá bola použitá na registráciu účtu v ineduco
 4. Klikni na tlačidlo „Odoslať e-mail“; e-mailom dostaneš odkaz na obnovenie hesla účtu ineduco

Doručenie e-mailu na obnovenie hesla obsahujúceho odkaz bude trvať maximálne niekoľko minút. Náš automatický systém prevencie zneužitia však môže oneskoriť doručenie e-mailu až o dve hodiny. Užívatelia niekedy zistia, že tento e-mail je nesprávne presmerovaný do spamu, nevyžiadanej pošty, reklamy alebo podobného priečinka. Odporúčame prehľadať emailovú schránku, ak okamžite nie je vidieť e-mail na obnovenie hesla. Keď obdržíš e-mail na obnovenie hesla, klikni na odkaz v ňom. Odtiaľ sa dostaneš na stránku, kde si môžeš overiť nové heslo svojho účtu ineduco a znova sa prihlásiť. Ak si po vykonaní vyššie uvedených pokynov stále nedostal/a e-mail na obnovenie hesla, oznám to prosím podpore ineduco support@ineduco.com, aby sme čo najskôr mohli pomôcť! Pri zabudnutej e-mailovej adrese, ktorá je prepojená s účtom ineduco, stačí kontaktovať podporu ineduco a do správy uviesť nasledujúce:

 • Tvoje celé meno
 • Akékoľvek e-mailové adresy, ktoré si použil/a na registráciu účtu ineduco
 • Odkaz na ineduco profil

Ak máš akékoľvek ďalšie otázky alebo potrebuješ ďalšiu pomoc s e-mailovou adresou, účtom alebo heslom, neváhaj a daj nám vedieť na email support@ineduco.com Uži si čítanie!

Môžem si kúpiť obsah bez registrácie?

Áno, na zakúpenie kníh sa nemusíš prihlásiť. Aj bez registrácie máš k dispozícii všetky bezplatné funkcie ineduco, prístup ku komunitám a knihám na zakúpenie. Ak sa chceš stať členom komunity, zapájať sa do diskusií v komentároch a vytvárať svoju vlastnú komunitu a obsah - vtedy registrácia je nevyhnutná.

Ako môžem odstrániť svoj účet na ineduco? Čo sa stane s mojimi údajmi?

Je nám nesmierne ľúto, že sa našiel dôvod, pre ktorý nás chceš opustiť. Ak máš aktívne predplatné, najprv ho treba zrušiť v nastaveniach svojho profilu. Ak ide o mesačné predplatné, či ročné predplatné, doba, ktorá ti ostáva do konca fakturácie

Vymaž svoj účet: 1. Prihlás sa na webovú stránku ineduco pomocou účtu, ktorý chceš odstrániť. 2. Klikni na ikonu používateľa v pravom hornom rohu. 3. V rozbaľovacej navigačnej ponuke vyber možnosť „Môj účet“. 4. Posuň zobrazenie nadol do sekcie Ďalšie možnosti. 5. Klikni na "Odstrániť účet". 6. Dokonči odstránenie účtu podľa pokynov na obrazovke.

Zanechaj nám spätnú väzbu! Síce nastal dôvod, prečo opúšťaš ineduco, ale veľmi radi by sme zlepšovali naše služby. Budeme nesmierne radi, ak nám poskytneš krátku spätnú väzbu, čo by sme mohli do budúcnosti zlepšiť, vyplnením krátkeho dotazníku.

Ako môžem zrušiť odber noviniek ineduco?

Ak si sa prihlásil do nášho zoznamu e-mailov, počas registrácie, z času na čas ti budú zasielané informačné novinky a iné správy. Aj keď budeš vždy dostávať korešpondenciu s upozornením na tvoje predplatné alebo obsah, ktorý si uložili, môžeš si vybrať iné typy e-mailov, ktoré chceš dostávať, spravovaním svojich e-mailových preferencií! Zrušiť odber našich noviniek:

 1. Prihlás sa do svojho účtu na webovej stránke ineduco.
 2. Klikni na ikonu používateľa v pravom hornom rohu stránky.
 3. Z možností v rozbaľovacej ponuke vyber možnosť „Môj účet“.
 4. V časti „Ďalšie možnosti“ klikni na „Spravovať predvoľby e-mailu“
 5. Zruš začiarknutie políčka vedľa typu e-mailov, ktoré už od spoločnosti ineduco nechceš dostávať.

Klikni na tlačidlo „Uložiť“.

alebo

Môžeš zrušiť odber noviniek prostredníctvom zaslaného emailu na ineduco v spodnej sekcii emailu pod názvom ,,Zrušiť odber''. Budeš presmerovaný do emailového klienta a potvrdíš svoje rozhodnutie kliknutím na ,,Zrušiť odber''.

Ak máš ďalšie otázky alebo potrebuješ pomoc so zmenou týchto preferencií, daj nám vedieť na emailovú adresu support@ineduco.com. Náš tím podpory ineduco ti rád pomôže!

Používanie ineduco:

Vyhľadávanie a objavovanie ineduco

Ak už vieš, akú komunitu potrebuješ nájsť, budeš chcieť použiť nástroj „Hľadať“. Ak chceš spustiť vyhľadávanie: 1. Klikni kdekoľvek do poľa „Hľadať“. 2. Zadaj názov komunity. 3. Stlač „Enter“ alebo klikni na lupu. Následne sa zobrazia komunity, ktoré zodpovedajú zadaným parametrom.

Ak nenájdeš hľadanú komunitu alebo sa vo výsledkoch nič nezobrazí, skontroluj, či je zadaný názov správny a skús to znova. Ak sa narazíš na nejaký problém, neváhaj sa kontaktovať náš tím podpory support@ineduco.com.

Filtrovanie výsledkov vyhľadávania

Všetky výsledky môžeš filtrovať kliknutím na konkrétny filter v hornom riadku možností typu komunity: * Verejná komunita - je jednoducho dohľadateľná vo verejnom zozname komunít. * Inštitucionálna komunita - určená pre univerzity, knižnice a vydavateľstvá. * Nezávislý vydavateľ - je komunita, v ktorej užívateľ publikuje pod vlastným menom vlastný obsah a monetizuje si ho. Nemôžu sem pristupovať ďalší tvorcovia obsahu a nie sú tam k dispozícii diskusie.

Komunity môžeš rozdeliť aj podľa ich tematiky - ”Vzdelávanie”, "Zábava” a podobne.

Napríklad, ak hľadáš iba verejné komunity s tematikou “Fanfikcia”, treba kliknúťi na filter “Verejná komunita“ zhora: Potom sa dostaneš na všetky výsledky vyhľadávania ineduco pre "Verejné komunity" súvisiace s “Fanfikciou". Stále nevidíš, čo hľadáš? Vyskúšaj naše možnosti rozšíreného vyhľadávania alebo kontaktuj náš tím podpory support@ineduco.com.

Môžem zmeniť svoje jazykové preferencie na ineduco?

Ineduco je celosvetovo dostupná stránka a zabezpečili sme, že poskytneme navigáciu po ineduco v niekoľkých jazykoch. Poznámka: obsah diela sa vždy zobrazí v jazyku poskytnutom jeho vydavateľom bez ohľadu na to, ktorý jazyk si sa rozhodol/a používať na webovej stránke ineduco. Ineduco má širokú škálu obsahu v množstve jazykov, vrátane ďalších, ktoré presahujú možnosti dostupné na navigáciu na našej webovej stránke. Hoci výber jazyka pre navigáciu na stránkach neprekladá text v samotnej knihe, výsledky vyhľadávania budú uprednostnené, aby sa vždy, keď to bude možné, zvýraznil vybraný jazyk.

Ak chceš zmeniť jazyk, v ktorom sa stránka zobrazuje: 1. Klikni na rozbaľovaciu ponuku jazykov v pravej hornej časti stránky: zobrazí sa zoznam jazykov, z ktorých si môžeš vybrať. 2. Zo zoznamu vyber preferovaný jazyk a navigácia na webovej stránke sa preloží do daného jazyka.

Ako sa môžem zúčastňovať na diskusiách v rámci komunity?

V komunitách môžeš pridávať publikácie na témy, ktoré súvisia s tematikou komunity. Môžeš si vybrať typ post-u podľa toho, či chceš zdieľať knihu, obrázok, oznámenie alebo len informácie. V rámci komunity sa užívatelia môžu zúčastňovať na diskusiách, ktoré sa zaoberajú rôznymi témami a komentovať príspevky. Tieto rozhovory môžu siahať od hlbokých akademických debát až po neformálnu výmenu informácií, je to na tebe!

Ako môžem nahlásiť nevhodný obsah alebo správanie v rámci komunity?

Ak na ineduco narazíš na nenávistné prejavy, pornografický materiál alebo spam, alebo ak ťa niekto obťažuje, chceme o tom vedieť! Nič z toho nie je na ineduco povolené a odporúčame ti, oznámiť akékoľvek porušenie tohto druhu nahlásením. Pravidelne kontrolujeme označené dokumenty a odstraňujeme tie, ktoré porušujú podmienky používania ineduco. Pomôž nám udržať ineduco pozitívnou komunitou pre všetky typy čitateľov a daj nám vedieť o materiáloch, ktoré by nemali byť na stránke. Ak je dokument, ktorý si prezeráš na ineduco, nevhodný, nahlás ho ako nevhodný obsah na našej zákazníckej podpore support@ineduco.com. Ak chceš nahlásiť jednotlivý post v komunite, postupuj podľa týchto pokynov:

 1. Prejdi na stránku komunity kde sa nachádza post s nevhodným obsahom.
 2. V pravej dolnej časti postu klikni na tlačidlo s troma bodkami.
 3. Klikni na možnosť "Nahlásiť post".

Používateľské role:

Aké sú rôzne roly používateľov na ineduco a aké sú ich príslušné oprávnenia?

Tvorcovia obsahu: Jednotlivci, ktorí nahrávajú a zdieľajú svoje e-knihy, čím vytvárajú bohatú knižnicu vzdelávacieho obsahu.

Admini komunity: Používatelia, ktorí vytvárajú a spravujú komunity, riadia diskusie a interakcie.

Bežní registrovaní používatelia: Členovia, ktorí sa zapájajú do komunít, zúčastňujú sa na diskusiách a majú prístup k elektronickým knihám a ostatnému obsahu.

Prehľadávanie obsahu Komentovanie Pridávanie obsahu Monetizacia obsahu Pristúp ku analytickým nástrojom Spravovanie komunity
Admin Áno Áno Áno Áno Áno Áno
Tvorca obsahu Áno Áno Áno Áno Áno Nie
Registrovaný užívateľ Áno Áno Nie Nie Nie Nie

Môžem pozvať kamošov, aby sa pripojili k ineduco?

Samozrejme! Máš možnosť pozvať svojich kamarátov, aby sa pripojili k ineduco a spoločne môžete vytvoriť živú a pútavú komunitu! Ak už máš vytvorenú vlastnú komunitu, môžeš pozvať svojich priateľov stať sa jej členmi. Ako vlastník a admin komunity máš možnosť prideľovať svojim priateľom v rámci komunity administrátorské úlohy. Splnomocníš ich, aby ti pomáhali pri správe komunity, podporovaní angažovanosti jej členov a spolupráce pri tvorbe obsahu, napríklad e-kníh, článkov, a zdieľať ich v rámci svojej komunity.

Ak chceš pozvať kamošov do komunity, v nastaveniach komunity klikni “Pozvať do komunity”. Následne v aktuálne otvorenom okne máš tri možnosti:

 1. Zadaj e-mail kamaráta, ktorému chceš poslať pozvánku a klikni na "Poslať pozvánku"

alebo

 1. Skopíruj a pošli odkaz na svoju komunitu.

Komunity:

Čo je to komunita na ineduco?

Komunita je miesto, kde si môžu užívatelia zdieľať akékoľvek informácie prostredníctvom sociálnych funkcií, pridať post, knihu, komentovať, alebo interagovať s príspevkami. Komunita v rámci ineduco je akýmsi digitálnym priestorom, v ktorom sa môžu užívatelia spájať, komunikovať a zdieľať informácie týkajúce sa ich spoločných záujmov alebo cieľov. Slúži ako centrum na výmenu poznatkov, diskusie a spoluprácu. V komunite majú užívatelia možnosť zdieľať rôznorodý obsah. To zahŕňa uverejňovanie článkov, elektronických kníh, poznámok, komentárov a ďalších informácií. Toto interaktívne prostredie podporuje angažovanosť členov komunity. Komunitu môže vytvoriť vyučujúci v rámci svojho predmetu alebo záujmu, či témy. Môže ísť o ľudí, ktorí zdieľajú spoločné záujmy - športy, cestovanie, históriu. Môžu to byť aj susedia, ktorých zaujíma čo sa deje v ich štvrti či bytovke.

Komunity sú flexibilné a prispôsobujú sa rôznym formátom obsahu, ako sú príspevky, komentáre, obrázky a iné. Táto rozmanitosť zaručuje, že používatelia môžu komunikovať a prispievať spôsobmi, ktoré vyhovujú ich preferenciám. Okrem zdieľania zdrojov ponúkajú komunity prostredie na neustále vzdelávanie. Členovia môžu získavať poznatky od ostatných, klásť otázky a rozširovať svoje perspektívy prostredníctvom pútavých diskusií.

Ako si môžem na ineduco vytvoriť vlastnú komunitu?

Svoju komunitu si vieš založiť niekoľkými spôsobmi

 1. Hneď po registrácii máš možnosť založiť si svoju vlastnú komunitu alebo publikovať obsah v už existujúcej komunite.
 2. Ak chceš vytvoriť svoju vlastnú komunitu postupuj podľa ďalších pokynov:

 3. Na hlavnej stránke ineduco v ľavom hornom rohu klikni na tlačidlo “Vytvoriť komunitu”

 4. Následné vyber typ a viditeľnosť komunity. Môžeš si vybrať typ komunity, či máš záujem vytvoriť Verejnú komunitu, do ktorej sa môže pripojiť akýkoľvek užívateľ, alebo chceš pozvať iba úzku skupinu ľudí do Súkromnej komunity - napríklad len študentov z konkrétneho predmetu. Následne klikni “Pokračovať”.
 5. V ďalšom okne treba vyplniť informácie o budúcej komunite: Meno, Kategória, Jazyk.
 6. Vyber spôsob monetizácie obsahu.
 7. Ak s si zvolil typ monetizacie komunity “Predplatné” alebo “Predaj kníh” urči cenu za obsah a zvoľ platobnú metódu.
 8. V poslednom kroku môžeš pozvať do komunity kamošov pomocou tlačidla “Pozvať prvých členov”.

Je počet komunít, do ktorých sa môžem pridať, obmedzený?

Nie, v ineduco neexistujú žiadne obmedzenia v počte komunít, ku ktorým vieš sa pripojiť. Neváhaj sa ponoriť do rôznych tém, spojiť sa s ľuďmi s podobnými koníčkami a zúčastňovať sa v mnohých komunitách naraz. Či už máš vášeň pre rôzne akademické predmety, profesionálne záujmy alebo koníčky, môžeš skúmať a prispievať do toľkých komunít, koľko si len želáš.

Je počet komunít, ktoré môžem vytvoriť, obmedzený?

Nie, počet komunít, ktoré môžeš na ineduco vytvoriť nie je obmedzený. Ako užívateľ máš slobodu založiť viacero komunít, z ktorých každá má svoju vlastnú jedinečnú tému a účel. Môžeš dať voľnú ruku svojej kreativite a vybudovať rozsiahlu sieť pútavých komunít prispôsobených tvojim záujmom a záujmom tvojho publika. Začni tvoriť a zdieľať svoje znalosti so svetom na ineduco bez akýchkoľvek obmedzení!

Ako pridať knihu do komunity?

Ak chceš pridať novú knihu do komunity, musíš byť jej tvorcom alebo adminom.

 1. Najprv nahraj knihu do svojej poličky
 2. Prejdi na stránku komunity a klikni na tlačidlo „Pridať post“ v hornej časti komunity.
 3. Vyber typ postu “Media”.
 4. Nahraj do postu zo svojej poličky knihu.
 5. Stlač tlačidlo “Publikovať”

A hotovo, tvoja kniha je publikovaná v komunite. Taktiež ju môžeš kedykoľvek vymazať.

Ako sa môžem pripojiť ku komunite a opustiť ju?

Pokiaľ komunita je otvorená pripojiť sa ku nej môže každý registrovaný užívateľ bez obmedzení. Ak komunita je súkromná - na pripojenie budeš potrebovať špeciálny pozývací kód, ktorý ti môže zdieľať admin alebo člen komunity. Opustiť komunitu môže iba člen komunity. Dá sa tak jednoducho spraviť na stránke komunity kliknutím na tlačidlo “Opustiť komunitu”. Po potvrdení svojej voľby si úspešne ju opustíš.

Komunitné pravidla

V každej komunite pravidlá určuje vlastník komunity. Pred vstupom do komunity si treba pozorne prečítať a akceptovať tieto pravidlá. Existujú však aj všeobecné pravidlá pre všetky komunity, ktoré si povinný dodržiavať automaticky po vstupe do každej komunity. Pravidlá komunít si môžeš prečítať nižšie:

1. Buď úctivý.

Ku všetkým členom sa správaj s rešpektom. Vyhni sa urážlivému jazyku, diskriminácii a obťažovaniu. Prijmi rozmanitosť a vytvor inkluzívny priestor pre každého.

2. Žiadny spam ani sebapropagácia.

Vyhni sa nadmernej sebapropagácii alebo spamovaniu komunity nesúvisiacim obsahom. Zdieľaj relevantné a hodnotné informácie, ktoré sú prínosom pre komunitu.

3. Drž sa témy.

Udržuj diskusie a obsah v súvislosti s témou alebo účelom komunity. Príspevky mimo témy môžu byť odstránené, aby sa zachovalo zameranie komunity.

4. Žiadne plagiátorstvo alebo porušovanie autorských práv.

Nezdieľaj ani nenahrávaj obsah, ktorý porušuje autorské práva. Zdieľaj len obsah, ktorý máš právo šíriť alebo vytvoriť.

5. Rešpektuj duševné vlastníctvo.

Pri zdieľaní diela pôvodných autorov ich riadne uveď. Vyhni sa plagiátorstvu a uisti sa, že máš potrebné povolenia na použitie obsahu z iných zdrojov.

6. Zachovaj bezpečnosť a zákonnosť.

Nezverejňuj ani nezdieľaj žiadny obsah, ktorý by mohol byť škodlivý, nezákonný alebo porušuje podmienky používania platformy, či pravidlá komunity.

7. Žiadne osobné útoky, či zosmiešňovanie.

Nesúhlasné názory sú normálne, ale osobné útoky, urážky alebo zosmiešňovanie sú neprijateľné. Zapájaj sa do konštruktívnych diskusií a poskytuj spätnú väzbu s rešpektom.

8. Nahlasujte nevhodný obsah.

Ak narazíte na obsah, ktorý porušuje pravidlá komunity alebo sa vám zdá nevhodný, nahláste ho moderátorom alebo administrátorom komunity.

9. Dbaj na ochranu súkromia.

Rešpektuj súkromie ostatných a nezdieľaj osobné informácie bez ich súhlasu.

10. Pravidlá špecifické pre komunitu:

Niektoré komunity môžu mať ďalšie pravidlá alebo usmernenia špecifické pre svoj účel. Nezabudni si prečítať a dodržiavať všetky špecifické pravidlá, ktoré určil vlastník komunity alebo administrátori.

11. Moderovanie komunity.

Admini jednotlivej komunity majú právomoc presadzovať tieto pravidlá a prijať potrebné opatrenia, ako napríklad varovanie, odstránenie obsahu alebo dočasné vylúčenie členov, ktorí porušujú pravidlá. Opakované alebo závažné porušenie pravidiel komunity môže mať za následok dočasné alebo trvalé odstránenie z komunity alebo platformy ineduco.

Aký je rozdiel medzi individuálnou, zdieľanou a inštitucionálnou komunitou?

Individuálna komunita:

Individuálna komunita umožňuje jednostranne zdieľať obsah s ostatnými bez možnosti zapájania sa do diskusie a ostatných spoločenských aktivít.

 1. Individuálne komunity majú osobnejší charakter a odrážajú jedinečné záujmy a preferencie svojich vlastnikov. Individuálna komunita je zverejnená polička kníh tvorcu obsahu.
 2. Na vytvorenie individuálnej komunity stačí nahrať obsah do “Mojej poličky” a v nastaveniach jednotlivých diel sprístupnenie pre ostatných.

Zdieľaná komunita:

Zdieľané komunity sú otvorené pre všetkých používateľov a môžu ich zakladať jednotlivci s rôznymi záujmami, ako sú akademické témy, koníčky alebo ostatné oblasti.

 1. Zdieľanú komunitu môže vytvoriť ktokoľvek.
 2. Tieto komunity zvyčajne iniciujú jednotliví užívatelia, ktorí chcú spojiť podobne zmýšľajúcich ľudí, aby sa podelili o vedomosti a zapojili sa do diskusií.
 3. V zdieľanej komunite môže byť niekoľko adminov, ktorí pomáhajú riadiť a udržiavať aktivity komunity.
 4. Ako účastník zdieľanej komunity máš možnosť aktívne sa zapájať do diskusií, komentovať posty a prezentovať svoje postrehy. Je to priestor na spoluprácu, kde sa jednotlivci spájajú, učia sa jeden od druhého a vytvárajú cenné kontakty s ľuďmi, ktorí majú podobné záujmy.

Inštitucionálna komunita:

Inštitucionálna komunita je špecializovaný typ komunity určený pre univerzity, obchody a potenciálnych partnerov, ktorí hľadajú jedinečné a na mieru prispôsobené ponuky. Na rozdiel od zdieľaných komunít, ktoré môže vytvoriť každý jednotlivec, inštitucionálne komunity sa vytvárajú na základe zmluvného vzťahu medzi ineduco a partnerskou organizáciou.

Ako partner inštitucionálnej komunity môžeš využívať výhody komplexného "krabicového" riešenia, ktoré vyhovuje tvojim špecifickým očakávaniam a požiadavkám. To znamená, že máš prístup k širokej škále funkcií a možností prispôsobenia, aby si vytvoril osobitnú a pútavú platformu pre svoje publikum.

Kľúčové výhody inštitucionálnej komunity:

 1. Môžeš navrhnúť svoju komunitu s prispôsobenými prvkami značky vrátane farieb, loga a typografie, aby odrážali identitu tvojej inštitúcie alebo organizácie.
 2. Inštitucionálne komunity ponúkajú ďalšie funkcie, ako napríklad podrobnú analytiku, ktorá poskytuje cenné informácie o výkonnosti komunity a funkcie čitateľa, ktoré obohacujú zážitok zo vzdelávania.
 3. Ako inštitucionálna komunita máš možnosť sprístupniť širší výber vzdelávacieho obsahu napríklad študentom univerzity alebo cieľovému publiku, čím podporíš zdieľanie vedomostí a akademický rast.
 4. Inštitucionálne komunity sa vytvárajú prostredníctvom partnerstva s ineduco. Konkrétne očakávania a dojednania sa finalizujú prostredníctvom osobitej komunikácie, aby sa zabezpečilo riešenie šité na mieru.

Ak zastupuješ univerzitu, obchod alebo potenciálneho partnera, ktorý má záujem vytvoriť osobitý vzdelávací priestor, možnosť inštitucionálnej komunity na ineduco poskytuje ideálnu platformu na dosiahnutie daných cieľov. Spolupracuj s nami na vytvorení dynamickej a personalizovanej komunity, ktorá spĺňa jedinečné potreby tvojej inštitúcie alebo organizácie.

Veľmi si vážime záujem našich partnerov o spoluprácu a sme otvorení novým a jedinečným riešeniam, vďaka ktorým bude komunita ešte výnimočnejšia.

Ak chceš vytvoriť inštitucionálnu komunitu - kontaktuj nás prostredníctvom emailu ivan.fratric@ineduco.com a začneme proces spolupráce.

Ako pridať post do komunity?

Post v komunite môžu vytvoriť len osoby, ktoré majú povolenie od adminov. Ak chceš vytvoriť post, postupuj podľa týchto pokynov: 1. Prejdi na stránku komunity. 2. V hornej časti obrazovky klikni na "Pridať post". 3. Tým sa dostaneš k vytvoreniu postu. Máš možnosť vybrať si názov a typ postu:

 • Médiá - tento typ publikácie umožňuje nahrať súbory z tvojho počítača - môže to byť fotografia alebo dokument.
 • Vlákno - tu môžeš pridať a upravovať text,
 • Inzerát - oznamenie o blížiacom sa dátume. Môže to byť hocijaký deadline, stretnutie, alebo iný dôležitý dátum, ktorý by členovia komunity nemali zmeškať.

Tvorba obsahu a monetizácia:

Ako sa môžem stať tvorcom obsahu na ineduco?

Ak nie si ešte registrovaným používateľom na ineduco, najprv si zaregistruj účet. Prihlás sa pomocou svojich prihlasovacích údajov. Po prihlásení prejdi do pravého horného rohu hlavnej stránky a klikni na "Moja polička".

Ako nahrať svoj obsah?

V časti "Moja polička" nájdeš prehľad zakúpených kníh a všetok obsah, ktorý si nahral. Ak chceš pridať vlastný obsah, klikni na možnosť nahrať súbor. Môže to byť elektronická kniha, dokument alebo akýkoľvek materiál, ktorý chceš zdieľať. Máš možnosť nastaviť svoj obsah ako "Koncept" alebo "Publikovaný". Obsah "V koncepte" je súkromný a môžeš si ho prezerať len ty, zatiaľ čo obsah "Publikovaný" môžeš zdieľať s ostatnými.

Profilové a fakturačné informácie:

Pred publikovaním sa uisti, že si vo svojom profile vyplnil svoje osobné a fakturačné (platobné) údaje. To je rozhodujúce pre monetizáciu tvojho obsahu a prijímanie príjmov z predaja.

Upozorňujeme:

Tvorcovia obsahu a vlastníci komunit musia byť fyzické osoby zo Slovenska alebo Českej republiky, právnické osoby môžu byť z ktorejkoľvek krajiny. Je dôležité vyplniť profil a fakturačné údaje pred publikovaním, aby bola umožnená okamžitá monetizácia komunity.

Môže tvorca obsahu publikovať prostredníctvom komunity tretej strany?

Áno, tvorca obsahu má možnosť publikovať svoj obsah prostredníctvom komunity tretej strany. To znamená, že nemusíš nevyhnutne vytvárať vlastnú komunitu; môžeš spolupracovať s existujúcimi komunitami na zdieľaní svojho obsahu. Stačí sa skontaktovať s adminom.

Správa publikovaných kníh:

Na zverejnenie obsahu nie je potrebný súhlas adminov komunity, máš možnosť samostatne spravovať svoje publikácie. Ako tvorca obsahu máš kontrolu nad publikovaným obsahom. V prípade potreby sa môžeš rozhodnúť odstrániť svoju knihu z určitej komunity.

Ako zakúpiť knihu?

Stačí prejsť na stránku samotnej knihy a kliknúť na tlačidlo "Pridať do košíka". Potom prejdi do košíka a klikni na tlačidlo "Dokončiť objednávku". Následne zadaj všetky svoje platobné údaje a klikni na tlačidlo "Kúpiť". Po úspešnom nákupe by sa knihy mali objaviť na tvojej poličke. Ak sa to však nestane a po nákupe sa knihy nezobrazia, kontaktuj náš tím podpory support@ineduco.com a my ti určite pomôžeme.

Môžem požiadať o reklamáciu?

Nie, nákupy e-kníh na ineduco nie je možné vrátiť. Keď si užívateľ zakúpi knihu, je možné si ju stiahnuť do počítača, preto proces reklamácie nie je možný.

Aké typy obsahu môžem zdieľať s ostatnými používateľmi?

Máš tvorivú slobodu zdieľať rôznorodý obsah s ostatnými používateľmi na ineduco, vďaka čomu je učenie pútavé a obohacujúce. Tvorcovia obsahu, ktorí zdieľajú svoj vlastný obsah predovšetkým prostredníctvom svojej Poličky môžu zdieľať:

 • Súbory a dokumenty, ako sú e-knihy, súbory PDF, dokumenty, prezentácie a iné textové materiály.
 • Texty a poznámky k štúdiu, výskumné práce, články a informatívny písomný obsah.

Admini komunít majú širší rozsah zdieľania obsahu v rámci svojich komunít:

 • Súbory a dokumenty, rôzne vzdelávacie zdroje, správy a referenčné materiály.
 • Texty a poznámky
 • Obrázky a vizuálne materiály.
 • Rôznorodý humorný obsah, ktorý zaujme a pobaví.
 • Diskusné príspevky, otázky a témy podnecujúce k zamysleniu sa a podnecujú interakciu komunity.
 • Interakcia s členmi prostredníctvom komentárov a hodnotnej spätnej väzby.
 • Krátke príspevky, rýchle tipy, triky alebo postrehy na udržanie angažovanosti členov.
 • Oznámenia týkajúce sa komunity, dôležité aktualizácie a novinky.

Ako môžem nastaviť cenu za svoj obsah a aké sú možnosti monetizácie?

Nastavenie monetizácie na ineduco je jednoduchý proces, ktorý umožňuje tvorcom obsahu zarábať na svojom obsahu. Funguje to takto: Pri nahrávaní knihy alebo akéhokoľvek materiálu na svoju poličku budeš mať možnosť nastaviť cenu za svoj obsah. Táto cena zahŕňa DPH. Keď nastavíš cenu, okamžite ti vypočítame a zobrazíme potenciálny zisk, ktorý získaš z každého predaja knihy. Tento transparentný proces ti pomôže vykonať informované rozhodnutia o tvojej cenovej stratégii. Taktiež za každý uskutočnený predaj si ineduco berie províziu. Táto provízia pokrýva služby za údržbu platformy.

Aká je minimálna a maximálna cena ktorú viem nastaviť za knihu?

Minimálna cena, ktorú môžeš nastaviť za knihu, je 0,5 eura za kus. To znamená, že všetky knihy musia mať cenu aspoň na úrovni tejto minimálnej hodnoty. Ineduco si nárokuje províziu z každej transakcie uskutočnenej prostredníctvom platformy. Na druhej strane, maximálny cenový limit pre knihy na ineduco nie je stanovený. Stojí však za zmienku, že priemerná cena obsahu na platforme je 10,23 eura. Tieto informácie ti môžu pomôcť určiť konkurencieschopnú a primeranú cenovú stratégiu pre tvoje knihy v rámci trhu. Pri rozhodovaní o cenách by si mal zohľadniť faktory, ako je hodnota obsahu, dopyt na trhu a preferencie tvojho cieľového publika. Nájdenie správnej rovnováhy medzi cenou a kvalitou obsahu môže zvýšiť úspech tvojho obsahu na ineduco.

Ako môžem sledovať predaj a výkonnosť svojho obsahu?

Na efektívne sledovanie predaja a výkonnosti obsahu ponúkame ti prehľad, ktorý ti pomôže pri tvorbe obsahu:

Analýza komunity:

Na stránke úpravy komunity prejdi do časti Analytika. Tu nájdeš informácie o výkonnosti tvojho obsahu a tvojej komunity v rôznych časových rámcoch: za posledných 7 dní, 30 dní, 3 mesiace, 6 mesiacov a 1 rok. Máš prístup ku kľúčovým ukazovateľom, ktoré merajú vplyv a zapojenie:

 • Počet členov.
 • Počet platiacich členov.
 • Príjmy

Priebežne ti budeme posielať report za predaje na tvoj mail aby si mal prehľad o výkonnosti tvojho obsahu.

Prehlad výkonnosti konkrétneho obsahu: Taktiež pri úprave nahranej knihy získaš prístup k podrobným analýzam špecifickým pre daný obsah. Na mieru šité poznatky ti pomôžu zlepšiť tvoje stratégie.

Ako sa ku mne dostanú platby?

Keď si používatelia kúpia tvoj obsah, zárobok z predaja sa po odpočítaní provízie posiela na tvoj účet, ktorý si uviedol v nastaveniach tvojho profilu. Vydelané prostriedky sú ti vyplácané mesačne.

Aké provízie sú súčasťou procesu monetizácie?

Proces monetizácie na ineduco zahŕňa rôzne komisie, ktoré zabezpečujú rozdelenie zisku medzi jednotlivými stranami. Registrovať sa ako tvorca obsahu môžeš úplne zadarmo. Rovnako aj vytvoriť komunitu môžeš zadarmo. Začni predávať svoj obsah a z toho čo predáš si my ako ineduco berieme províziu za prevádzkovanie platformy. Nižšie je prehľad toho, ako sú provízie štruktúrované:

Tvorca obsahu:

Keď tvorca obsahu nahrá obsah do svojej poličky a predá ho alebo poskytne prístup ku svojmu mediálnemu fondu bez zapojenia zdieľanej alebo inštitucionálnej komunity, dostane zisk - 76 %, zatiaľ čo poplatok za platformu stanoví 24 %.

Spolupráca tvorca obsahu + admin komunity:

V prípadoch, keď tvorca obsahu a admin komunity spolupracujú pri zdieľaní obsahu, je rozdelenie nasledovné: Tvorca obsahu dostane 76 %, admin komunity dostane komunitná províziu vo výške 6 % a poplatok za platformu bude 18 %.

Poplatky za prístup do komunity:

V prípade komunít s poplatkami za prístup, či už jednorazovými alebo na základe predplatného, sa účtujú poplatky adminom komunity a tvorcom obsahu (ak sú nejakí stanovení). Podiel tvorcu obsahu sa berie z celkovej komunitnej provizie (76%), medzitým poplatok za platformu je 24%. Používatelia, ktorí sa neprihlásili na odber alebo nezaplatili, majú prístup ku knižnici na úrovni metadát, ale nemôžu si prezerať komunitný kanál.

Predaj médií administrátorom komunity:

Tento scenár zahŕňa adminov komunity (komunitná provízia - 76%) a ineduco (poplatok za platformu - 24%), ktorí dostávajú provízie z predaja v rámci komunity, či už ide o bezplatný alebo platený prístup.

Platba neprešla, čo mám robiť?

Ak máš problémy s platbou, ktorá neprešla, postupuj podľa týchto krokov:

 1. Skontroluj správnosť zadaných platobných údajov vrátane čísla karty, dátumu platnosti, kódu CVV a fakturačnej adresy.
 2. Vezmi do úvahy, či je možné použiť iný spôsob platby, zváž použitie inej platobnej karty.
 3. Uisti sa, že vybraný spôsob platby má dostatok prostriedkov na pokrytie transakcie.
 4. Ak používaš platobnú kartu, obráť sa na svoju banku, aby si vylúčil akékoľvek obmedzenia alebo problémy spôsobujúce zlyhanie platby.

Ak problémy pretrvávajú, neváhaj sa kontaktovať náš tím support@ineduco.com

Správa komunity:

Ako môžem zmeniť názov komunity?

Vlastníci komunít nemôžu zmeniť názov komunity po jej vytvorení. Názov komunity je základným identifikátorom tvojej komunity a pomáha používateľom rozpoznať a zapojiť sa do nej. Preto je nevyhnutné zvoliť vhodný názov už počas úvodného nastavenia. Ak chceš mať iný názov komunity, odporúčaný postup je vytvoriť novú komunitu s požadovaným názvom a potom informovať existujúcich členov o zmene. Takto môžeš plynule prejsť na novú komunitu, pričom si zachováš aj svojich hodnotných členov a obsah.

Ako môžem upravovať komunitu?

V už existujúcej komunite môžeš zmeniť iba detail komunity a pravidlá. Názov, typ ani kategóriu nemôžeš zmeniť, preto si pri vytváraní komunity všetko dobre premysli.

Detail komunity:

Detail komunity môžeš meniť neobmedzene. Ak chceš zmeniť detail komunity, je potrebné vykonať tieto kroky:

 1. Prejsť na stránku komunity.
 2. Vybrať záložku "Detail".
 3. Vykonať potrebné zmeny v texte.
 4. Kliknúť na tlačidlo "Uložiť zmeny".

Uprav detail komunity tak, aby poskytoval jasný a pútavý prehľad o tom, o čom tvoja komunita je. Dobre spracovaný popis môže prilákať nových členov a podporiť ich aktívnu účasť.

Pravidlá komunity:

Pri úpravách pravidiel svojej komunity dbaj na všeobecné pravidlá a predpisy GDPR. Pravidlá GDPR síce môžeš opísať alebo rozpracovať, ale nemôžeš ich sprísniť. Dodržiavanie zákonov o ochrane údajov a súkromia je nevyhnutné na zabezpečenie bezpečného prostredia pre členov ineduco.

Ak chceš zmeniť pravidla komunity, je potrebné vykonať tieto kroky:

 1. Prejdi na stránku komunity.
 2. Vyber záložku "Pravidla".
 3. Vykonaj potrebné zmeny v texte.
 4. Klikni na tlačidlo "Uložiť zmeny".

Spracovanie členov komunity

Ako admin komunity máš možnosť zobraziť zoznam členov komunity a vykonávať v ňom zmeny. Môžeš odstraňovať členov, ako aj meniť ich roly z bežných členov na adminov a naopak. Ak v tvojej komunite ešte nikto nie je, môžeš pridať členov manuálne.

Odstrániť člena komunity môžeš nasledujúcim spôsobom:

 1. Prejdi na stránku komunity
 2. Vyber záložku “Členovia”. Následne sa otvorí zoznam všetkých členov komunity.
 3. Vyber členov, ktorých chceš odstrániť, zaškrtnutím políčka naľavo od účastníka. [foto]
 4. Po označení všetkých členov klikni na tlačidlo “Odstrániť členov” [foto]

Na určenie administrátora komunity:

 1. Prejdi na stránku komunity
 2. Vyber záložku “Členovia”. Následne sa otvorí zoznam všetkých členov komunity. V zozname z pravej strany vedľa účastníka ktorého chceš urobiť adminom vyber jednu z možnosti a ulož zmeny.

Ako môžem propagovať a rozvíjať svoju komunitu na ineduco?

Propaguj svoje knihy a obsah na sociálnych sieťach, zdieľaj exkluzívny a kvalitný obsah, pozývaj do komunity kamošov, spolužiakov, kolegov. Viac o tom, ako môžeš propagovať svoju komunitu nájdeš u nás v blogu.

Ako môžem komunitu vymazať?

Odstránenie komunity by sa malo vykonať s rozvahou, pretože sa tým natrvalo odstráni všetok obsah a diskusie s ňou spojené. Ak chceš odstrániť komunitu postupuj podľa týchto pokynov:

 1. Klikni “Upraviť komunitu” na stránke komunity, ktorú si želáš vymazať.
 2. Rozklikni záložku "Nastavenia".
 3. Tu nájdeš tlačidlo"Odstrániť komunitu". Klikni na túto možnosť a potvrdí svoju voľbu.

Ak narazíš na akékoľvek problémy alebo budeš potrebovať pomoc, môžeš sa obrátiť na našu zákaznícku podporu support@ineduco.com, ktorá ti vždy poradí.

Využitie zľavy 10% pre držiteľov ITIC alebo ISIC kariet

Čo je to preukaz ISIC, ITIC?

ISIC je jediný celosvetovo uznávaný doklad preukazujúci štatút študenta strednej, vyššej odbornej alebo vysokej školy a vybraných jednoročných pomaturitných študijných odborov. Preukaz vydáva svetová organizácia ISIC Association pod záštitou UNESCO. ITIC je celosvetový preukaz preukazujúci status učiteľa.

Viac informácií o preukazoch ISIC a ITIC nájdete tu.

Ako preukaz ISIC, ITIC získať?

Existujú tri spôsoby:

 1. Prostredníctvom školy: Drvivá väčšina slovenských verejných vysokých škôl a stovky škôl stredných používa čipovú kartu ISIC ako kombinovaný preukaz študenta, ktorý okrem klasických výhod slúži študentom k riešeniu praktických úkonov v rámci systému ich škôl.

 2. V predajnej sieti: Kartu ISIC vám vystavia na ktoromkoľvek z predajných miest po celej SR.

 3. Cez internet: Na adrese www.isic.sk/online je možnosť si objednať svoju kartu online.

Ako zistiť platnosť preukazu?Revalidační známka ISIC Platnosť preukazu je vždy uvedená na prednej strane karty, pričom v prípade univerzitných/školských preukazov ISIC/ITIC je platnosť každoročne predlžovaná formou holografických revalidačných známok. Jedná sa o prelepku s logom ISIC a vyznačeným koncom platnosti. Toto je vždy dôležité skontrolovať. V prípade, že pôvodná platnosť je prepadnutá a revalidačná známka pre aktuálny akademický rok (tzn. 12/201X) chýba, je preukaz neplatný.

Kde nájdem licenčné číslo preukazu? Licenčné číslo je uvedené na prednej strane preukazu pod fotografiou držiteľa. Pozostáva z počiatočného písmena definujúceho typ karty (S-Student, T-Teacher), 12 číslic a písmen.

ISIC karta Ako správne zadať licenčné číslo preukazu? Licenčné číslo karty zadávajte celé a bez medzier.

Zadávam správne licenčné číslo karty, napriek tomu sa mi overenie nedarí. Čo mám robiť? 1. Skontrolujte si platnosť vášho preukazu. 2. Skontrolujte si meno. To sa musí zhodovať s menom, na ktoré máte registrovaný svoj ISIC/ITIC preukaz. 3. Skontrolujte si, či ste zadali správne číslo preukazu. 4. Pre viac informácií o preukazoch ISIC, ITIC navštívte www.isic.sk

Technická podpora:

Ako môžem kontaktovať zákaznícku podporu ineduco a požiadať o pomoc?

Ak v našich odpovediach na často kladené otázky neboli odpovede, ktoré potrebuješ vedieť, vždy môžeš položiť otázku priamo tímu našej podpory. Ineduco poskytuje bezplatnú podporu na webe pre akýkoľvek problém, ktorý môžeš mať v súvislosti s ineduco. Telefonickú podporu aktuálne neposkytujeme. Ospravedlňujeme sa za všetky nepríjemnosti, ktoré to mohlo spôsobiť, ale aby sme mohli čo najrýchlejšie pomôcť, budeš nás musieť kontaktovať prostredníctvom emailovej adresy support@ineduco.com. Podozrenia na porušenie autorských práv, porušenie ochrany osobných údajov a iné problémy so zneužitím môžeš nahlásiť na stránke http://ineduco.com/report.

Môžem požiadať o novú funkciu alebo navrhnúť vylepšenia pre ineduco?

Neustále sa zlepšujeme, aby sme mohli poskytnúť čo najlepší produkt. Zdieľanie tvojej spätnej väzby a navrhovanie vylepšení je pre nás veľmi vítané, pretože takým spôsobom prispievaš k zlepšeniu funkčnosti platformy. Ak máš nejaké nápady na zlepšenia, neváhaj sa nás kontaktovať na mail support@ineduco.com. Tešíme sa na tvoje nápady!